Eğitimler

egitim 

TA 101

TA 101 eğitimi Transaksiyonel Analiz konusunun resmi başlangıç eğitimidir. Bu eğitimde öğreneceğiniz TA ile ilgili temel konular size, kendinizi ve başkalarını anlamanın farklı bir yolunu sunacak. Bu eğitimde benlik durumları, psikolojik oyunlar, yaşam senaryoları ve TA’nın diğer temel konularını bulacaksınız. İki gün içinde 14 saatlik bir katılımla, TAD tarafından verilen ve uluslararası düzeyde tanınan bir katılım belgeniz olacak.

TA 202

TA 202, orta ve ileri düzey Transaksiyonel Analiz eğitimlerine verilen genel isimdir. TA 202 eğitimlerine katılabilmek için, TA 101 eğitimini tamamlamış olmak ön koşuldur. Bu eğitimler uzmanlık eğitimlerine altyapı oluşturacak temel kavram ve ilkelerin derinlemesine öğrenilmesini amaçlar. TA 202 eğitimleri arasında, "Personality styles at home and at work", "The Structures and Dynamics of Organizations and Groups", "Scripts and Organizations" ve "Leadership styles, organizations and groups" sayılabilir.

Kimler TA Öğrenmeli?

Organizasyonlar: Her tür kurum ve kuruluşta insan kaynakları, yönetim ve eğitim danışmanları, kurumsal iletişim vb. bölüm çalışanları ile yöneticiler, avukat ve diğer serbest meslek mensupları.

Eğitim sektörü: Eğitimciler, öğretmenler, psikolojik danışmanlar, rehberlik servisi, eğitim yöneticileri

Sağlık sektörü: Klinik psikologlar, aile terapistleri ve hekimler

Öğrenciler: Özellikle sosyal bilimlerden lisans ve yüksek lisans öğrencileri, kişisel gelişim arayışındaki bütün üniversite öğrencileri

Eğitmenler

Barbara Traynor. Cert. Ed., BA, Dip.Couns, Dip.Gestalt, Dip.Coaching and Mentoring, TSTA (P),MSc in TA Psychotherapy. Eğitimci ve psikologlara TA ve Gestalt süpervizyonu verme yetkisine sahiptir. İngiliz Psikoterapi Derneği ve IATA'nin aktif bir üyesidir.
Joanna Beazley Richards. Lisanslı klinik psikolog, TSTA, Wealden Psikoloji Enstitüsünün kurucusudur. Apple Mac, NK Electronics, Lucas Aerospace gibi kurumların idarecilerine koçluk ve danışmanlık yapmıştır. İspanya, Güney Fransa ve Romanya’da TA çalışmaları sürmektedir.

John Parr. MSc, CTA, PTSTA, psikoterapi ve eğitimciliği yanısıra Hewlett Packard, Agilent Technologies, Motorola, EMI, Coca Cola, Caterpillar, Shell UK gibi birçok kuruluşa danışmanlık yapmıştır. Institute of TA ve EATA eski başkanı.

Marco Mazzetti, psikiyatrist, Avrupa Transaksiyonel Analiz Derneği EATA’nın sertifikalı Transaksiyonel Analisti ve Transaksiyonel Analiz eğiticisi ve süpervizörüdür. Marco Mazzetti’nin, ayrıca pediatri ve psikotravmoloji üzerine uzmanlıkları bulunmaktadır. 2013-2016 yılları için Avrupa Transaksiyonel Analiz Derneği’nin başkanı seçilmiştir. TA çalışmalarına üstün kuramsal ve pratik katkılarından dolayı Uluslararası Transaksiyonel Analiz Derneği, ITAA tarafından 2012 Eric Berne Memorial Award ödülüne layık görülmüştür.

Adrienne Lee BA, PGCE, Birleşik Krallık Psikoterapi Derneği’ne kayıtlı olarak çalışan, Transaksiyonel Analisttir. Lee, Transaksiyonel Analiz süpervizörü ve eğitimcisi olmasının yanısıra NLP uzmanıdır.

Lee, Avrupa Transaksiyonel Analiz Birliği’nin yönetim kurulun ve “Profesyonellik  ve Eğitim Standartları Komitesi’ üyesidir. Avrupa Psikoterapi Birliği ve Avrupa Sertifikasyon Komisyonu kurumlarında temsilci olarak görev yapmıştır. Adrienne Lee 2004-2007 yılları arasında Avrupa Transaksiyonel Analiz Birliğini’nin başkanlık görevini yürütmüştür.